Käe liigesed "surevad" ära. 20.09.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Teen füüsilist tööd kätega. Käed on hakanud viimasel ajal nn surema ja on suht valusad. Eriti just parem käsi. Käte suremine on nii päeval kui õhtul. Hommikul on raske sõrmi rusikasse suruda. Sõrme lülid on valusad kui painutan näppe rusikasse. Vahepeal läheb tuimus kuni õlani välja. Milles probleem olla võiks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käte suremise, eriti öise, põhjuseks on tõenäoliselt nn. karpaalkanali sündroom -kitsasa randmekanal mida läbivad nii labakäe närvid kui vastavate sõrmelihaste kõõlused ja veresooned. Tuleks vältida randmete painutus ja sirutusasendeid, eriti öösiti käed kõveras magamist kasutades selleks vastavaid randmeortoose,mida määrab neuroloog.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika