Alaselja valu mis kiirgab vasemasse tuharasse ning reide. 03.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist. Ca 3 kuud tagasi, lihtsalt ühel kenal hommikul ärgates tundsin et alaseljas ( nö "sabakondist" veidi vasemal ) nagu kerge valu ja vasem tuhar justkui lihaspinges vmt ( selline tunne nagu oleks suur pesulõks kannika küljes ). Kui nädala pärast oli seis endine, käisin perearstil, sõin kenasti 2 nädalat valuvaigisteid, paremuse poole mitte karvavõrdki. Eriti ebameeldiv valu ongi just hommikuti, vahetult peale ärkamist. Vahel päeva peale justkui annab järele, mõni päev mitte. Saatis siis perearst röntgenisse, sealt vastus selline :

kontaktplaadid tihenenud,servmiste osteofüütide algeid;vahemik L5/S1mõõdukalt kitsenenud;Nimmetüüpi
lülisid 5. Füsioloogiline nimmelordoos tavaline.Lülikehade tagaservad on ühel joonel,lülide
struktuur on intaktne. Lülikehade kõrgus ja kuju on normipärane.Lõpp-plaadid siledad.
Fassettliigesed on artroosi tunnusteta.
diskopaatia;

Vahepeal olen proovinud füsioteraapiat, massaazi, venitust jms aga leevendust pole.
Ehk tuleb mul muid lahendusi otsida või mis see õigem edasine käitumine oleks ?

Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nimmelülide rö. pildil esinevad alumise nimmelülidevahelise diski mõningase kahjustuse tunnused (diskopaatia). See leid võib olla jalavalu põhjuseks, aga võib ka mitte olla. Oluline on siin neuroloogiline läbivaatus. Kui nädalane puhkus ja valu põhjustava asendi ja tegevuse vältimine paranemist ei too, tuleks pöörduda spetsialisti vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika