sõrme jäikus 09.11.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu abikaasal on muutunud väike sõrm jäigaks, liikumatuks.Sõrme alumisel osal on kõva paksend. Sõrme sirgeks ei saa.Valu ei tekita.
Pereõe seisukoht oli, et peaks opereerima. Mida peaks ette võtma ja kuhu põõrduma?

Tänan

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist sõrme painutajakõõluse tupe põletikuseisundiga mistõttu kõõlus ei saa kõõlustupes liikuda ja sõrme painutajalihas sõrme painutada. Operatsioonil kõõlusetupp avatakse ja kõõluse liikuvus taastatakse.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika