Pearinglus, raginad kaelas ja iiveldus 06.02.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, kuskil viimane kuu, kaks on tekkinid kerge peapööritus või siis selline tunne nagu tekiks peapööritus ja tasakaalutus, tundub nagu kisuks vasakule. Peas on halb tunne otseselt ei valuta, kuid on selline vastik tunne, mis tekitab hirmu. Lisaks peale seda on tekkinud ka kerge iiveldus, eeskätt tundub, et asi on seotud kaelaga, sest näiteks täna tehes kaelaga pearinge tekkis samuti see vastik tunne ning lisaks ragiseb kael kohutavalt kõik raginad käisid peast ja kõrvadest läbi. Antud olukord tekitab hirmu eeskätt sellepärast, et kui äkki hakkabki pea kuskil väljas olles väga pööritama ja kukungi kokku. Kas oskate nõu anda kuhu peaks pöörduma? Hiljaaegu detsembrikuus on tehtud erinevad vereanalüüsid ka perearsti juures, mis olid korras näiteks kilpnääre, kolesteroolid ja veresuhkur. Rõhuga enda teada probleeme pole vähemalt siiani pole seda täheldanud.
Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pearinglus tavaliselt minestuse ja kokkukukkumisega ei lõpe. Kaela ragisemine pöörates viitab muutustele kaelalülidevahelistes liigestes. Asja võiks selgitada neuroloog.

Dr. Ain pajos
Neurodiagnostika