Närvivalu vaegused ülakehas 19.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mulle tehti op 6.sept. 2021.a. oo66 eesmine spondülodees+ korporodees transp.- ga. Opist on möödas 2 nädalat. Peale oppi sain lahti suurest seljavalust, mis piunas mind viimased 4 kuud nii kohutavalt, et kahel korral käis isegi kiirabi kodus tilgutit tegemas, et valu vaigistada. Tugevat valu taludes ja kangeid valuvaigisteid võttes on tõusnud ka vererõhk, mis enne oli väga madal.Tunnen igapäevaselt sellist tunnet nagu oleks ülakehaga herilase pessa pistetud. Valu kiirgab ka rindadesse ja käevarte sisekülgedele küünarnukist ülespoole. Suureks valuks seda nimetada ei saa, pigem väga ebameeldiv tunne, nahk nagu põleks, kohati nagu tuim, kohe ei oskagi kirjeldada. Samas sellise tundedega ei ole võimalik ka mingi tegevus. Kõige paremini tunnen ennast selili lamades. Ja muidugi veel üksikud valu sähvatused, mis on nagu teravad nooled, need käivad ka igapäevase elu juurde. Arst soovitas võtta valu puhul käsimüügi valuvaigisteid, kuid need ei aita midagi. Praegu võtan 2x päevas gabakammat ja õhtul tramadooli. Neid ravimeid võtsin ka enne oppi. Siis võtsin veel juurde valuvaigisteid. Nüüd olen püüdnud ravimite koguseid vähendada nii palju kui võimalik.kas oleks mõistlik hoopis võtta nüüd celebrex-i. See küll enne oppi ei aidanud midagi.
Soovin teada, kas minu vaevused on normaalsed? Millal on üldse lootust nendest lahti saada? Sellises olukorras ei julge tegeleda ka võimlemisega, kardan et liiga vähe on alles opist möödas.Suur tänu, kui leiate aega vastamiseks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vaja oleks teada seisundit enne op. i ja uuringute näitusid. Võtke ühendust opereerinud arstiga.

Dr. Ain Pajos

Neurodiagnostika