Tugev käimisraskus, parem selja pool nõrk ja ei jõua selga hoida. 06.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kevadel aiatöödel tekkis äge seljavalu, millele järgnes 3 valuepisoodi, mis olid ägedad.
Perearst diagnoosis närvipõletiku ja valu kadus valuvaigistitega. Määrati kodus võimlemine, mida olen teinud paar kuud. Juuni lõpus valu oli kadunud, aga ülaselg hakkas küüru hoidma ja parem seljapool oli pinges ja ei jõudnud selga hoida. Käimine on viimase 3 nädalaga muutunud pea võimatuks. Puusad lähevad lukku , tekkinud pardi kõnnak ja jalgadel on tohutu pinge seisund. Käimine tõstab pulsdi ja tekib higistamine näo ja kaela piirkonnas. Käidud neiroloogil, kes määras KT. Valu ei ole. Ainult käimine valmistab suurt raskust ja pinget. Vastus järgmine:
KT-uuring lülisamba nimmeosast natiivis Leid: Esineb neli nimmetüüpi lüli; altpoolt lugedes L5/S1 lülidevahemik on madaldunud, lõpp-plaadid ebatasased; esineb vähene protrusioon, mis spinaalkanalit ega neuroforameneid oluliselt mõjuta. L5/S1 mõlemad neuroforamenid on veidi kitsamad; närvijuurte kompressiooni ei tähelda. Teised vahemikud on olulise leiuta. Spinaalkanal on vaba ning avar.
Kas saaks kommentaari, kas vajalik operatsioon või taastusravi. Olen alaselga võimelnud mitu kuud. Proovinud vesivõimlemist 5× , selja venitust 5×, massaaži ja nõelravi. Paremaks ei ole läinud. Hullemaks ka mitte.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Operatsioonivajaduse määrab neuroloogilise läbivaatuse tulemus. CT pilt on abiuuring. Tuleks ühendust võtta neuroloogiga kes tegi läbivaatuse ja määras kompuuteruuringu. Või tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika