Tugevad torked paremal pool peas 05.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mure seisneb selles, et eelmisel reedel (03.09) oli kael kange ja tegi haiget, samal päeval läks valu üle pähe. Algul mõtlesin, et tegemist võis ehk külmetusega olla aga valud üle pole seni veel läinud. Iga lühikese aja tagant, kui rahulikult istun, löövad sellised tugevad torkamise laadsed valud paremale poole pähe. Parem pool on nüüdseks üsna valulik. Kui pead liigutan, et veidi venitada, muidugi valus. Olen Dolmenit tarbinud, kuna see on aidanud aga valu elimineerinud pole kuna nüüdseks torked jätkuvad juba kolmandat päeva.

Varasemalt sellist muret pole olnud. Peavalud on muidu tihe külaline olnud küll (keskmiselt rohkem) aga Dolmeniga olen seda kontrolli all hoidnud. Igasugused paratsetamoolid, Imumaxid ja muud sarnased ei aita minu peavalusid. Sagedad peavalud võivad tuleneda sellest, et väiksena esines vasaku silma amblüoopia, mida sai nii palju parandada, et kõõrdi ma ei vaata. Pealtnäha ei saa aru, et mul silmaga midagi viga oleks. Aga seetõttu saab parem silm igapäevaselt rohkem vatti näha.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt kaela lihaspingest johtuva ühepoolse kuklanärvi ärritusega. Leevendada võib kaela ja kuklapiirkonna massaazikuur, mis aga võib olla üsna valulik. Lisaks võib olla vajalik ravikuur ravimitega ( lihaslõõgastid ja valu ja põletikuvastased ).

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika