Paremal pool peas tugev valu 24.12.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on paremal pool peas tugevad valud, eriti lööb see oimukohta, tunnen suruvat tunnet, veresoone tuksumist. See on kestnud mul periooditi juba umbes üle aasta. Aga viimased paar nädalat on asi eriti hulluks läinud. Lisaks on veel südamepekslemised ja ärevustunne. Kas ma peaksin muret tundma ajukasvaja pärast või insuldi või ma olen nii paanikas lihtsalt?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ohuks ei ole kasvaja. Soovitan lasta perearstil teha vereanalüüs põletikunäitajatele (SR) et välistada reumaatiline peaveresoonepõletik. Kui see korras, tuleks tulla vastuvõtule asja täpsustamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika