Silmade tõmblus 03.05.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes kuu aega tagasi sain kerge peapõrutuse (teadvust ei kaotanud, aga süda läks pahaks ja tundsin, et pean istuma ja lamama, mida ka korraks tegin). Pärast seda olen märganud, et mõlemad silmalaud tõmblevad, ka hommikuti, puhanuna. Vahel aitab silmade kinnipigistamine, vahel mitte. Kas peapõrutus ja lautõmblused võivad omavahel seotud olla ja kas pean sellega lihtsalt leppima ja lootma, et ehk läheb ise üle või oleks mul võimalus midagi ette võtta? Autoroolis olles on üsna ebamugav, kui laud ootamatult tõmblema hakkavad ja vaatevälja piiravad.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Silmalaugude kontrollimatu võbelus viitab kroonilisest ärevusest tingitud motoorikahäirele. Kerge peatrauma võib olla vallandav faktor.

Dr. Ain Pajos