Surve peas kõrvad lukus ja valusad 28.11.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Viimasel ajal eriti peale söömist,tõuseb nagu mingi surve pähe mis lööb kõrvad lukku ja vilisema.Esineb nii püsti seistes kui ka istudes.Tasakaal hakkab kõikuma ja pea hakkab ringi käima ning silme eest läheb häguseks ning tekib iiveldus.Hood käivad iga 2h tagant.Peale hoogu tekib selline nagu pinge peavalu ja kõrvadesse löövad valu pisted nagu noaga.Süda klopib tihedalt.Olen täheldanud et kui näiteks lähen kaubanduskeskusesse või poodi siis hakkab nagu kuidagi eriliselt pea ringi käima ja paha.Silmad on veresooni täis ja lau pealt ülivalusad.Selline tunne nagu ajus oleks vale rõhk tehes teatud toiminguid.Kaua ei saa arvutis ka näiteks pilte vaadata,tõuseb jälle nagu mingi surve peakoljus ja hakkab halb.Kaela tagant tulitab ja kaela ei saa taha kallutada,ülima valu töttu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vajalik ongi neuroloogi läbivaatus ja vajadusel abiuuringud.Tegemist võib olla ka näiteks kroonilises ärevuse ja paanikahoogudega.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika