Diskid 07.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Alustan kaugemalt natuke. Kuskil 3a tagasi oli õnnetus krossirattaga, kukkusin istmikule ja seljale, peale seda on mind vaevanud erinevad seljaprobleemid, enamasti rinnapiirkonnas kuid nüüd 4 kuud tagasi tulid valud nimmepiirkonda kuna töö soosis neid valusi ka sinna.
Valud ning pingetunne hakkasid tekkima l5-s1 piirkonda, sellega kaasnesid ka surinad ning tugevad närvivalud jalgades. Arsti kirjutas tablette ning füsiot mida olen ka aktiivselt teinud koos spordiga, olen füüsiliselt väga aktiivne inimene. Valu taandus kuid aegajalt on sellised nagu "traumad" (vale liigutus, kiire istumine jne) mis toovad valu jälle momentaalselt tagasi ning siis taas hakkab vaikselt mööduma ajaga. Nüüdseks olen 3 kuud füsiot teinud ning tundus nagi olukord on väga hea kui järsult ilma suurema koormuseta, lihtsalt püsti tõustes lõi taaskord tugev pinge selga ning pidin seetõttu voodis lebama 2 päeva ning ilma valuvaigistiteta ei saanud magada ega liikuda normaalselt. Närvivalu kiirgub ka tuharatesse ja jalga ning astudes paremasse munandisse, ning tugev valu jõnksatus käib läbi terve selgroo kui astuda valesti, kõige huvitavam on see, et seljavalu ise on liikunud lüli või kahe võrra ülesse, l3-l4 piirkonda. Seljapinge perioodil on tugev sõlmetunne just lülisamba kõrval paremal suunaga alla. Miks on nii, et järjepideva füsioteraapiaga ning treeninguga hakkavad järgmised diskid alla andma kuigi selg on tugevam kui varem? Kas tegemist ei pruugi olla mingit muud sorti kahjustusega? Vasak tuhar on kukkimise tõttu mingil määral armkudene. 3 aasta tagune röntgen oli korras, hetkel muid uuringuid pole kuna perearst keeldub saatekirja kirjutamast ennem kui on läbitud 9-12 kuud füsiot. Olen vahetanud töökohta, teen aktiivselt füsiot ning muud sporti 4-5x nädalas kuid ometigi selg lihtsalt laguneb edasi ning ma ei julge varsti sporti ka aktiivselt teha ning alternatiivsetest ravidest rääkimata.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist lülidevahelise diski kahjustusega - põhjuseks varasem trauma. Kui saate, tehke rö pildid nimmelülidest ja helistage tel. 6748591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika