Randmed valusad 09.06.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul vasaku käe ja parema käe ranne valutavad suht tihti. Nii töö ajal kui peale tööd. Töö nõuab palju samasid liigutusi, koristan söögilaudu koolis ja pesen põrandaid, toit on söögilaudadele kinni jäänud ja pean lausa jõuga laudu nühkima. Mida soovitaksite, et olukord paraneks?
Tihti "surevad" sõrmed ja käelaba ära kätel kui telefoni kauem käes hoian või kirjutan arvutis midagi või hoian sõrmi sundasendis. Tekib nagu raskustunne kui käsi kauem üleval hoian. Kas tegemist ülekoormuse või millegi muuga? Kas peaks pöörduma selle murega neuroloogi vastuvõtule või muu eriarsti poole?
Ilusat suve jätku. Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Randmevalud esinevad sageli reumaatilistr haiguste korral - tuleks paluda perearstil teha vastavad analüüsid. Sõrmede suremine aga viitab käenärvi kompressioonile randmekanalis - esineb sageli just käelise igapäevase töö korral. Tuleks hoiduda randmeliigese paindega töötamisest ja ka magamisest -apteegis on müügil ka spetsiaalsed langetid randmeliigestele. Kui vaevused püsivad tuleb konsulteerida neuroloogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika