Surinad ja süda 01.08.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 6a kannatanud erinevate hädade käes. Ja aina hullemaks läheb. Võimalik, et tegemist stressist põhjustatud haigustega. Kõige pealt avastati jalgade surisemise tõttu buukborrelioos 6a tagasi. Puuki ma endalt leidnud ei ole ja punast laiku ka mitte. Sain veenisisest ravi 2 näd haiglas pluss antibiootikumid mille ma rumala peaga pooleli jätsin. Surisesin edasi ja olin too aeg ka suur pidutseja. Nädalavahetustel sai pidudel käidud ja ohtralt alkoholi tarvitatud. Pohmellid olid rasked ja ühel hetkel tundsin kuidas süda hakkas justkui kurgus lööma..... Tekkisid südamerütmi häired. Jõnksutasid väga tihti ja keha läks jõnksude peale kuumaks, tekkis ärevus ja varsti ka paanika hood. Käisin erinevate arstide juures ja ka psühholoogi. Arstid ei leidnud ühtegi haigust ja psühholoog käskis pidutsev mees maha jätta kellega siis sai koos pidutsetud ja joodud enamikel nädalavahetustel. Täpselt nii ma kõike ka tegin. Elu läks rahulikumaks ja leidsin uue kaaslase kellega on mul nüüdseks 5a poeg. Aga kaugeltki hädad pole läbi. Mida aeg edasi seda hullemini hädasi lisandub. Hetkel tohutud seljavalud millele seletust ei leia, surinad terves kehas, südamerütmi häired, valutorked südames ja vahel nii tugevad, et pean kutsuma kiirabi,kergesti ärrituv, kohutavalt muretsev, juhmakas ja ei suuda olnud asju nii lihtsalt meenutada, une häired, ärevuse häired, hoian end tihti krampis ja ei suuda lõõgastuda, peavalu, selline ebareaalsuse tunne, kardan kõike jne. Kõik viitab justkui stressi ja ärevushäiretele. Olen proovinud võtta rahustid ja antidepressante aga pole kasu olnud. Tunnen justkui, et oleksin vana ja väsinud. Nägu ja silmalaud kotti vajunud. Arsti juures alles selgunud, et organismis suur puudus d vitamiinist ja ka aastaid kõrge kolesterool. Samuti alumine vererõhk kõrge aga ülemine pigem madal. Hetkel tarbin omacor õlikapsleid, d vitamiini ja jälgin vererõhku. Kasu pole aga millestki. Magan katkendlikku und ja üleval olles ikka endiselt terve keha eriti aga jalad surisevad, süda jätab vahele ja pidevalt on ärev olla. Selg ka valutab väga. Palun öelge kas tegemist võiks olla borrelioosi kahjustusega või on lihtsalt kujunenud aastatepikkune depressioon ja ärevushäired. Ma hetkel suht ummikus omadega ja ei teagi mida edasi teha sest perearst ei taha ega usu enam, et mul midagi viga peaks olema. Borrelioosi testi keeldub tegemast kuna väidab, et see nii vana asi ja kui uut puuki pole olnud siis ei saa puugist olla. Seljale kirjutab kangeid valuvaigisteid mis jällegi südamele halvasti mõjuvad. Selline lõputu kadalipp. Aga tervis igapäevaga aina kehvemaks läheb. Kas oskate midagi tarka öelda mida edasi peaksin tegema või mida laskma uurida. Mõistus täiesti otsas. Kas on mõttekas teha uued tasulised puugi analüüsid ja ikkagi seda asja edasi uurida või võtta uuesti pikaaegne kuur antidepressante. Või on veel mõni idee.....

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Enda rahustuseks võiks teha borrelioosianalüüsid. Kindlasti on aga suur osa kaebustest tingitud kroonilisest ärevusest põhjustatud närvisüsteemi regulatsioonihäiretel. Kui ka muidu analüüsid korras vajate neuroloogi konsultatsiooni ja ravi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika