Talumatu valu 10.03.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2012 aug.traumajärgselt Th10-11 killunenud murd,spastiline parapleegia.Alates detsembrist kiirgab valu paremast jalast.2012 okt.oli samas jalas sügaveeni tromb,tarvitasin Marevani.Sellest ajast oli parem jalg natuke teistmoodi,raskem.Vähesed,kannatatavad valud on olnud ammu kuid praegune on minu jaoks ikka väga hull.Tarvitan 50 mg Tramadoli,sellega natuke leevendab.Detsembris hakkas paremas jalas*sibisema*,see oli nii häiriv,ei saanud magada,töusis vereröhk .Tekkis ka tugev spastika.Hakkasin tarvitama Mg geeli jalgadele ja varasemalt Mg suukaudu.Ei saanud elektrilise jalgtrenazõõriga söita.Jaanuari muutus asi minu jaoks nii hulluks et käisin kahel tasulisel neuroloogil.Esimene kirjutas Keppra ja ütles et vajadusel ENMG uuring,teine arst tõstis Sirdaludi ja Amitryptillini kogust.Kepprat tarvitasin pool ära,siis löpetasin kuna enesetunne muutus imelikuks..Veebruaris taastusravil olles saatis taastusravi arst mind röntgeni.Vastus järgmine:viis nimmetüüpi lüli.Lordoos tavaline.Th8-L2 spondülodees,asend hea.L5 lülikeha nihkunud S1 suhtes 4 mm vörra tahapoole,L2 nihkunud L3 suhtes 8 mm vörra tahapoole.Teiste lülikehade tagaservad on ühel joonel.Luuline lülisambakanal on tavalise laiusega.Th11 lülikeha madaldunud,veidi ebaühtlase struktuuriga.Teiste lülikehade kõrgus ja kuju normipärased.Lülivahed ühtlase,tavalise körgusega.Löpp- plaadid siledad,kohati servades väikesed osteofüüdid.Sl- liidused veenva haigusliku muutuseta.Luude struktuur ühtlane,tavaline.Kokkuvöte: Th11 paranenud murd,spondülodees,vähesed retrolisteesid ja minimaalne osteokondroos.Torakolumbaalosas dünaamikata võrreldes 2012a. (Taastusravil käin 2 korda aastas,kodus keskmine füüsiline koormus.) Taastusraviarst arvas et see ei tohiks sellist valu pöhjustada .Valu tekib paar tundi peale ärkamist,ei saa ratastoolis üle 1-1,5 tunni olla. Kuni detsembrini oli olukord talutav,kui väsisin 2-3t ratastoolis olemisest,puhkasin ,tegutsesin jälle.Nüüdseks olukord minu jaoks väga nutune. Saatekirjaga neuroloogile aeg mais,enam ei oska arvata kas saan sealtki abi.Mötlen et kas tasulisele neurokirurgile pöòrduda aga selleks rohkem infot vaja: MRT ?Kas ENMG uuring halvatud jalgadest oleks mötekas? Valuarstist olen teadlik aga perearst pole seda varianti isegi pakkunud.Jutt sai pikk ja vist veidi segane aga palun Teie arvamust mis ma saaksin veel teha et oleks enesetunne talutatavam.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu paremasse jalga saab lähtuda alumiste nimmelülide nihkumisest ja diskiprolapsist tingitud närvijuure ärritusest. Selguse võiks tuua MRT uuring nimmelülidest. See tuleks teha enne neurokirurgi konsultatsiooni. Suunab vaid neuroloog.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika