Närvivalu seljas? 12.03.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Ilmselt sain paar nädalat tagasi õhukeselt riides olles külma (oli niiske ilm). Peale seda esines kerge seljavalu, mis otseselt mu igapäevaseid treeninguid (pigem ebamugav) ei seganud ning jätkasin treenungutega. Paar-kolm päeva hiljem tehes jõusaalis kangiga kükke (6-7 seeriat püramiidi valemiga tõstes raskusi iga sooritusega) kogesin viimasel seerial imelikku tunnet alaseljas (tegu pole seljanihestusega, sest tean mis tunne see on. Kangiga kükke tegin kang rinnalevõtu asendis ja selg täiesti sirgelt). Valu läks viimast sooritust tehes nõnda suureks, et rohkem tol päeval harjutusi ei teinud. Alaselg oli päris valus, rohkem mõlema poole külgedelt selline torkiv valu vms. Olen proovinud erinevaid meetodeid ravimaks seljavalu: sinepiplaastrid, spordigeelid, 1x ka külmavee istevanni 15min. Seljal kannan neeruvööd, et selg oleks soojas. Olen tähendanud, et selg soojas on vaeva vähem. Istudes ja püsti vagusi olles pole igapäevaselt vaev talumatu kuid magades on kõik asendid vaevased v.a 1-l küljel lamamine. Selili veel kõige valusam. valu tekib paarikümne sekundi jooksul kui olen asendi voodis võtnud. Milline oleks teiepoolne ravisoovitus?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ravisoovitused tulevad peale põhjuse selgitamist. Alguseks võiks teha läbi perearsti rö ülesvõtted alumistest nimmelülidest ja kui probleem püsib tulla konsultatsioonile.
Tel. 6 748 591
Dr, Ain Pajos