Neuralgia intercostalis 04.02.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Naine, 24.a.
6 aastat tagasi autoavarii, mille tagajärjel (6.?) selgroolüli mõra, mist tänaseks paranenud ja pole aastaid endast märku andnud.
Nüüdseks tekkinud vasaku rindkere, vasaku käe ja osaliselt selja poole tuim valu ja talumatu ebamugavustunne. Kiirabi diagnoosis neuralgia intercostalis. Perearst leidis, et tegemist on stressiga ja soovitas lõõgastuda, kuid see ei aita - valud ja ebamugavustunne endiselt, aeg-ajalt talumatu.
Kas ja kuidas saaks panna konkreetse diagnoosi ning millised on neuralgia intercostalis ravivõimalused ja paranemislootused (ka ajaliselt)?

Ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Diagnoos pannakse neuroloogilisel läbivaatusel. Õige raviga on paranemine kiire.

Dr. Ain Pajos