Jala nõrkus ja valu 21.02.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Seistes tundsin jalas valu(polnud koormust) ja jalg jäi nagu tuimaks, surises-kiheles. Kuna olin tööl, lonkasin ringi ja võtsin ibuprofeeni. Õhtul koju minnes pidin trepist üles minema aga ühes jalas polnud üldse jõudu nii et kukkusin. Õhtul läksid ka käed ja teine jalg imelikuks tuimaka nii et käisin EMOs.Seal tehti peapilt ja vereproov-need korras. Koputati siit ja sealt ja tehti jõuteste. Selles jalas mis alt ära läks tundmus oli aga põlvele koputades polnud refleksi.Sirgelt ei jaksanud hsiget jalga kaua hoida. Paluti pöörduda perearstile.
Järgmine päev oli jalg parem-tuimus oli kadunud ja suure pingutusega sain isegi trepist üles. Iga päevaga vähe paremini. Nüüd on sellest nädal möödas aga ikka on jalg nagu nõrk, just kui vaja tõsta(alt ära enam ei lähe). Kükakilt olles enam ilma toetuseta püsti ei saa-seda pole kunagi enne olnud. Nüüd tunnen kintsu sees nagu valusähvatusi mis kiirgavad kubemepiirkonda. Ka puusas tunnen kerget valu. Eriti puhkeasendis.
Perearst suunas füsioteraapiasse, mingeid uuringuid lisaks ei teinud ega ravimeid ei annud. Ütles et peab lihaseid tugevdama. Mul on diagnoositud puusa ja näpuliigestes artroos. Arvas et see jala alt kadumine ja järgnev on sellega seotud
Olen vähe mures. Kas on põhjust?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla lülidevahelise ketta nihkega ja jalanärvi vigastusega. Vajalik on rö. ülesvõtted nimmelülidest (perearst) ja seejärel neuroloogi läbivaatus.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika