Valu paremal pool suus - keeleall ja alalõua lihastes 05.02.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 33 aastane mees. Viimased 6-8 kuud on mul tekkinud valu ja tuimuse tunne paremas suupooles-alalihastes ja keeleall, mis vaheldub põletava ja kihelus tundega. Suhelda pikalt ei saa, siis see valu ja ebamugavustunne suus intensiivistub ja see tekitab minus ärevust, ma nagu muule enam ei mõtlegi kui oma valutavale suule, ka diktsioon on häiritud, hakkan nagu "pudistama".
Olen proovinud oma probleemile mitte mõelda(peast välja visata) aga ei saa, nii kui rääkima hakkan on tuimus, põletav ja kihelus tunne suus ja keelel tagasi. Vahel esineb ka suukuivust.

Mida teha, ei oska oma probleemile ise enam lahendust leida ?

Vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olle keele-neelunärvi ärrituse/kahjustusega mis nõuab eriravi. Soovitav on teha pilt - pantomograafia hammastest ja lõualuudest (perearst, hambaarst) ja tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika