ma ei saa aru mis toimub? valud üle kere 31.05.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

sptembris 2020 aastal tekkis mul hamba põletik mis lõi nii hullult paiste et pidin aratile minema ja lõhki laskma lõigata ja see kõik tekkis ühepäevaga. ja samal ajal kui see õhtuks paistes oli ja arstile suundusin tekkis neelamis häire ja see häire on siia maani ja muutunud tugevamaks lisaks sellele hakkas näriv valu kilpnäermes või kõris ja lümfid läksid ka paiste lõuas ja meele kohas ja nüüdseks lööb üle kere valusi liigestesse ja lihastesse ja luudesse aga mis kõige huvitavam oli see et novembris kestis igapäev 2 nädalat välja kannatamatu valu pähe mis lõi näkku nii et pool nägu ka valutas ja isegi hingata oli valus kui tuul suus liikus ja see valu lõi kaelalt või kuskilt paremale poole väike ajusse ja sealt kiirgas silmade taha ja igapäev 2-3 tundi. ja see kadus siis nüüd on paar kuud mõlema silma taha löönud õrn valu ja sügavalt sisse hingates kiirgub selja keskosast mingi tuim valu kaela ja väike ajusse ja see kõik on paremal poolel ja selline rõhumis tunne on kaelakondi juures. ja kaela liigutades siis on mingi imelik siuke kerelt ragisev hääl kaelas või selline häel nagu pgistaks svammi kuivaks õrnalt lirtsuv. ja pikalt on olnud valu kahe rinna vahelt nagu söögi toru kohast siis kui hingad või liigutad teatud asendis ja või liigutades ja üks päev kui sellele roidele mille taga se valu tundus olevat surusin siis kiirgas hoopis valu ja surve tunne selga tiiva kondi alla ja sealt pähe väike ajusse. käisin kopsu röntkenis ja sondi neelamas ja verd olen andnud 3 korda ja kõik näitab et on korras ja keegi viga ei leia. ja ükspäev kiirgus valu põiest südamesse

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Perearstil peaks siiski olema haiguse kohta arvamus ja võimalus saata konsultatsioonile eriarstile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika