Valulikud roided 18.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu probleem seisneb selles et mõlemalt küljelt on roided valulikud.. hingamine natuke raske võitu ja aeg ajalt on ka selline tunne nagu surutaks roideid kokku.
Esimest korda andis valu tunda paremal pool küljes 29 dets. Valu oli nii suur et lahkusin töölt. 31 dets ütles perearst et mul on roietevaheline närvipõletik ja paremal abaluu taga ka. Määras 600 mg ibumetini tabletid koos maokaitsega. Põletiku näit oli korras ainuke murekoht oli hgb mis oli ainult 91.

13 jaanuar läksin uuesti tööle aga abaluu tagune ja roieded on pidevalt tunda andnud. Töötan kondiitrina ja vaja raskeid asju tõsta. Alates 15 dets olen külge hankinud omale külmetuse- korralik nohu valus kurk jne . Alates eilsest tundsin tööl et lisaks teevad ka vasakul pool roided haiget. Koju jõudes avastasin et vasakul pool on roided katsudes vaga valulikud.. katsudes tundub nagu korgem rant olema(võib see ehk paistetus olla ehk)

Varasemalt on olnud roietevaheline närvipõletik ka vasakul pool ja selle diagnoosimiseks läks kõvasti aega. Tolle aegse uh vastusest võis valja lugeda et põrna taga oleks justkui teine veel. Tolle aegse perearati käest küsides kas mul on siis kaks põrna ja mis see tähendab sain vastuseks et hetkel ei muuda see midagi, kui haiget tegema hakkab siis tyleb arstile pöörduda.
Mainiksin ka ära et sapp on eemaldatud.

Siinkohal tahaksingi küsida kas hetkel ongi siis õige edasi 600 mg ibumetini tablette võtta ja lihtsalr oodata millal valu roietest kaob ükskord ja saaks korraljkult valu vabalt tööd teha või oleks vaja uuesti kuhugi arsti poole pöörduda et lisa uuringujd vms teha. Kui jah siis millise arsti poole?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks lasta teha rö pildi rinnalülidest ja minna neuroloogi vastuvõtule asja selgitamiseks. Umbes ravi määrata ei saa.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika