Valu roiete kinnituskohas mõõkjätkele 09.12.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on valus kohas, kuhu kinnituvad ees roided ja kus on mõõkjätke. Teatud liigutuste juures, näiteks parema käe tugeval tõstmisel (kõrgelt asja kättesaamisel), intensiivsel rindkere sirutamisel, tunnen valu ka paremal pool, kus on roided. Kõige valusam on ikka kolmnurka vajutades, siis on valus just mõõkjätke ja paremal pool, kuhu kinnituvad roided.
Kahjuks paremini kirjeldada ei oska.
Ma ei vajuta kolmnurka meelega, kuid näiteks enda pesemisel, nõjatudes millegi vastu, kogemata selle koha vastu puutudes...
Igapäevast elu ei sega ja ei meenugi hetkeni, kui valus saab. Valutunne vaibub siis tasapisi.
Kahel korral olen perearstile rääkinud ja näidanud. Arvamus oli, et ohtlik pole, valu on pindmine. Olfen plaastrid, mis seljavalu puhul hästi aitavad, pole aidanud, kompressid ja tavalised kodused vahendid (soojendamine) ka mitte. Probleem on kevadest. Olen naine, 56 aastane, terve, kilpnäärme talitlus on natuke alanenud, kuid endokrinoloogi sõnul vajab
see esialgu ainult jälgimist.
Lootuses, et esitasin küsimuse õigele spetsialistile: mida soovitate ette võtta?
Tundub, et ise ei taha see häda ära minna.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole närvivaluga. Konsulteerida tuleks kirurgi või gastroenteroloogiga.

Dr. Ain Pajos