Valud jalgades 13.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu probleemid algasid umbes 10 aastat tagasi. Ei hakka pikalt kirjutama, lihtsalt kõik järgnevad sümptomid olid alguses ühes jalas ja harva, nüüd juba mõlemas ja pidevalt.
Käies hakkab valutama väikese varba järgne teine varvas. Esialgu altpoolt, nagu oleks mingi kivi kingas, edasi terve varvas, kiirgub ka vasakule-paremalt ja kui siis kuhugi istuda ei saa, siis ka jalasäärt mööda üles. Kui siis lõpuks õnnestub saabas jalast võtta, algab alles õige valu - selline nagu külmunud jala ülessulamisel. Kestab umbes 5-10 minutit, siis taandub vaikselt, saab jälle saapa jalga panna ja edasi kõndida. Mõnel päeval õnnestub paar tundi kõndida, enne kui põhjalikult valutama hakka, aga vahel ainult kümmekond minutit. Olen käinud ortopeedi juures, kannan juba kolm aastat ortopeedi poolt välja kirjutatud jalataldasid, sest leiti, et mul on rist ja pikivõlv veidi lamandunud. Abi ei mingit. Enne ortopeedi juures käimist oli probleem ainult vasaku jalaga, nüüd mõlemaga. On tehtud pildid jalgadest, selgroost ja puusadest, selgroolülide puhul tuvastati veidi vajumist, kuid pidi olema eakohane (olen 58 aastane naine), puusaluud ja kõhred täiesti korras. Soovitati ka kindlaid venitusharjutusi ja massaazi - teen seda juba vähemalt 2 aastat, ei mingit tulu. Äkki oskate Teie öelda, milles võib probleem olla ja kas on võimalik leida mingit ravi? Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Eeltoodu järgi ei ole tõenäoliselt tegu neuroloogilise haigusega.
Kui soovite täpsustada, tuleks tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
tel. 6748591