Õlg trauma 18.10.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

5aastat tagasi kukkusin libedaga talvel ettepoole aga sain käed hästi kiirestiette maha . vasaku käe kiire liigutusel käis õlast kõva raks läbi jama kukkusin maha vasaku õla poole põrutusega ,'lg ja vasak käs i valutasid kaks nädalat ja kõik.
Ma põen 1987 a kahepoolset kaelaradikuliiti ,käed surevad välja 2006a diclaki süüa ei saa refluks jäänud 1972a veoauto alla ja kõht opitud teistsugune,kaelast pilt tehtud 2000a keskhaiglas blkaadid tasuta tasuliselt tehtud aastatel 1997-2006. Põen ka reumatja suhkruhaigust.
Õla sümptomid''kätt ei saa üle pea tõsta tõmbab väljakannatamatu valuõla pealt kus liikumise koht,rangluuse ja kõrri valu peopesasse põidlasse ja nimetissõrme jaa kolmanda sõrme vahele,ülevalt õlast kontide liikumiskohast taha abaluu äärest misja külgpidi keskselja äärde,ülalt poolest käsivarrest pealt vasakultpoolt kõrvetav valu kuni küünarnukkini, küünarnukk ei valuta, ka õla pealt liikumise kohalt kõrvetab nagu nõges,vahepealvalutab ka kõige väiksem sõrm veel liikumise vasaku käega tuleb valu välja vasakust kaenlaalusest vasakust nurgast.kaelaradikuliidil olid lülid 2,4,ja7 haiged 2000a.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu õlas käe tõstmisel viitab vastava õlalihase kõõluse põletikule, valu võib kesta väga kaua - aitab süst kõõlusesse, mille teostab ortopeed. Tuleks vältida valu põhjustavat liigutust. Valu käes võib lähtuda ka kaelalülidevahelise ketta haigusseisunditest - tuleks korrata kaelapilti

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika