Reie peal lohud ja üks reis suurem kui teine. 19.08.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on tekkinud väga tōsine mure. Nimelt märkasin kuskil aprillis, et reie peale on tekkinud lohk. Näitasin seda ka perearstile ja tema ütles, et see on tselluliit. Ausalt öeldes see ei näe välja nagu tselluliit aga jätsin asja sinna paika ja enam ei mōelnud selle peale. Nüüd avastasin paar nädalat tagasi teise reie peal samasuguse lohu ja see reis on ka natukene nagu suuremaks läinud (reie lihas). Katsudes pole midagi kathlast tunda aga on tunda et see koht on nagu kōrgem. Valu pole reies.

Käisin siis uuesti näitamas ja arst ei osanud midagi öelda. Ütles, et rasvkude ladestunud vms. Panin endale neuroloogi juurde aja aga ma saan sinna alles kolme kuu pärast ja mure juba suur. Samuti on mul tekkinud lihastõmblused rohkem vasakul jalal aga tunnen ka neid mujal. Mis võib selliseid muutusi tekitada? Tunnen ka nõrkust ja ükspäev isegi kōndida oli imelik nagu purjus oleksin ja kõndisin nagu vati sees. Ma olen muidugi nüüd internetis palju lugenud ja kõik viitab ALS-ile. Mul on tekkinud täielik paanika. Infoks, et olen sünnitanud 8 kuud tagasi. Varasemalt mingeid tõsiseid haigusi pole olnud peale emakaela konisatsiooni.

Äkki oskate aidata ja nõu anda. Saan aru, et ilma nägemata ei ole võimalik midagi konkreetset öelda aga kas mul võin nende sümptomite põhjal olla midagi tõsist.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Internetist enesele diagnoosi otsimine teebki haigeks. Parim lahendus on minna neuroloogi vastuvõtule.

tel. 6 748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika