Kas hulgiskleroos võib olla seotud liigeste valuga 31.03.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 74 aastane. Elan Tartus.

2005 aastal diagnoositi mul progresseeruv hulgiskleroos (PPMS).
Praegu ilma abivahendita enam ei kõnni (tasakaal, seljanõrkus).
Põhiliselt istun ratastoolis.

Alates umbes 2005 suureneb ka põlve ja puusaliigese valu.
1982 oli põlve trauma,
1992 oli puusaliigese trauma.
Nüüd takistab põlvevalu mõnikord põlvele toetumast.
Talvel on põlv hullem.
Soojema teki all hakkab põlv valutama.
Põlv ei talu ülekoormust. (Pikemat rattasõitu)

Liigesekõhre suurt kulumist röntgen ei näitavat, ortopeedi juurde ei suunatud ja arvati et see võib olla ka SM -st

Küsimus: Kas hulgiskleroos võib olla seotud liigeste valuga.
Või on minu liigesevalud ainult ortopeedi teema

Aitäh.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on põhjus ortopeediline - vähene liikumine ja võimlemine. Tegemist võib olla liigeskapsli või sidemete valuga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika