Veresete 19.09.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Aprillis algasid peas kahtlased kergelt kõrvetavad, torkavad valud, meelekohast veidi tahapoole. Pöördusin perearstile, ütles et tegu kolmiknärvi valuga kuna hiljuti oli eemaldatud tarkusehammas, kirjutas ravi, see küll ei aidanud, aga kuna probleem ei tundunud nii suur kohe tagasi ei läinud. Läksin uuesi mais, kui tekkis rindluu kohale kerge paistetus ning kogu rinnaku esine tegi valu. Antud probleem on olnud vahelduv praeguseni, kestab mingi perioodi ning kaob siis jälle mingiks ajaks. Umbes juuni keskpaigast on tekkinud ka igapäevane õrn peavalu millele siiski vahel lisanduvad need torked. Alates augustist olen jälginud kehatemperatuuri mis on stabiilselt 37.0-37.5. Perioodil juuni, juuli, august olid ka väga tugevad liigeste valud, eriti põlvedes. Üleüldine enesetunne on kehv ja justnimelt palavikuline, pidev väsimus. Analüüse võetud kolmel korral, verepilt korras + erinevad nakkushaigused välistatud(hiv, c-hepatiit, borellioos jne) nakkusarsti poolt(kes soovitas pöörduda neuroloogile), ainus asi mis on jäänud läbivaks on veresette kiirus esimesek korral 42, teisel 66 ning viimasel juba 89. Reaktiivne valk jäänud umbes 13 kanti kõigil kordadel. Kas oskate suunata mida edasi uurida või millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Veresette kiiruse tõus viitab põletikuprotsessile organismis. Rääkige sellest perearstiga, kes saab asja täpsustada või suunab uuringutele.

Dr. Ain Pajos