Spasmid kaelas 26.01.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes kaks kuud tagasi hakkasin kaelas tundma spasme. Kui salli kaela panen, siis kaob ära. Olengi käinud nüüd igapäevaselt sall kaelas, ka kodus olles. Õhtul magama lähen ja salli ära võtan, siis spasme ei teki. Kas oskate öelda, milles need tekkida võivad? Mis võiks leevendada? Mis uuringuid võiks perearstilt paluda? Või on vajalik neuroloogi vastuvõtule minna? On diagnoositud autoimmuunne türeoidiit, vereanalüüsid on tehtud ja perearsti sõnul korras. Käisin ka nina-kõrva-kurguarstil ja tema probleemile põhjust ei leidnud. Huvitab ka, kas rullmassaazis võib käia või pigem mitte? Kodulehel on palju haiguseid kirjas, mille korral ei ole soovitatav massaaži teha. Seal on rullmassaaži kohta kirjas:
Stimuleerib lümfivedeliku voolu kuni kümme korda.
Vähendab lümfi seiskumist ja kudede turset.
Viib välja kehasse seisma jäänud mürkained.
Parandab naha ja lihaste elastsust.
Parandab ainevahetust.
Vähendab keha ümbermõõte.
Lõõgastab keha.

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaelaspasmid võivad esineda mitme haigusseisundi, aga ka kroonilise ärevuse korral. Esmalt tuleks selgitada põhjus - kas ka veremineraalid olid analüüsides normi piirides?, endokrinoloogi arvamus. Rullmassaazi toime kohta tuleks küsida teostajalt.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika