Lihaste spasmid 22.11.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen naine, 26. 5 päeva tagasi algasid tugevad spasmid eelkõige jalgades, mõlemas, terves ulatuses (reied vähem, sääred rohkem). Spasmid kestavad iga päev terve päeva, öösel saan magada. Spasmid on tugevad ja valusad, tunnen, et lihased on väsinud, treppidest üles minna on raske. Venitused, magneesiumi määrimine jms abi ei ole toonud.

Spasmide tekke järgselt avastati ka kilpnäärme alatalitlusele viitavad verenäidud (tsh on 21.29, ft4 12.01, ft 3 on 4,41 ja tpo 171). Arstid veel arutavad, mida minuga teha, aga lihasekaebustele tähelepanu ei pööranud. Hakkasin just võtma ka L-THYROXIN nimelist ravimit 25mcg päevas arsti ettekirjutusel.

Ei ole muutnud oma liikumisharjumusi, igapäevane kerge kõnd. Mainin veel, et lihaskaebused algasid 5 päeva tagasi ja on väga intensiivsed, valusad spasmid kogu aeg päeval, öösel ei tunne. Kaalium, naatrium, kaltsium, magneesium on korras. Maksanäitajad olid mõnikümmend ühikut üle, perearst ei arvanud ka sellest midagi, kusihape samuti mõnikümmend ühikut normi ülemisest piirist üle. Kas see kuulub neuroloogi või endokrinoloogi valdkonda? On Teil ehk eelnevaid kogemusi sarnaste kaebustega patsientidelt? Kuhu veel pöörduda abi saamiseks?

Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib siiski olla kilpnäärme alatalitusest tingitud lihaskahjustusega (müopaatia). Pidage nõu endokrinoloogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika