valu vasaku jala tagaküljel 05.10.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Pöördun seoses minu 79a ema murega. Vasaku jala tagaosas (tuhara alt kuni kannani) tekib tugev valu mida ta iseloomustab kui tirivat ja põletavat valu. Valu annab tunda ainult seistes ja liikudes. Istudes annab valu mõne aja pärast järele, ka pikali olles pole probleemi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on vasaku istmikunärvi ärritusega - sageli seoses nimmelülidevahelise kõhrketta probleemiga aga vanust arvestades võib põhjustaja olla ka muu protsess. Tuleks algul teha rö ülesvõtted nimmelülidest (perearst), seda juhul kui ei ole tekkinud jalalaba nõrkust ja tuimust või põiehäireid (siis kohe EMOsse). Vajalik on neuroloogi läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika