Selg ja jalga kiirguv valu 03.11.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Palun vastust küsimusele - kui ristluu kohale lööb valu ja sealt kiirgub edasi jalga, jalg suriseb all, välimised varbad vajuvad väljapoole, lahtine jalanõu ei seisa jalas, jalasirutus tekitab krambi jalga, jalg on tuim,hooti lõikab jalga alt ära. ENMG uuring aga ei tuvastanud neurogeenset kahjustust L5, S1, millest siis sellised häired ? Selg opereeritud 13a tagasi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

ENMG uuring tavaliselt näitab närvikahjustust, ka vana. Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule ja kui jääb mulje, et tegemist on seljast lähtuva närvikahjustusega tuleks korrata ENMG ja teha ka magnetuuring seljast.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika