haige selg 02.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
3 nädalat tagasi aias maad kaevates käis selgroo vöö piirkonnast hetkega nagu sirtsti miskit läbi ja peale seda muutus selg ristluu piirkonnast väga kangeks ja valusaks. Viis päeva oli sellest möödas, kui lihtsalt kummardades käis nüüd juba terav sirakas samast kohast läbi ja siis oli nii, et järgmisel hommikul oli voodist üles saamine väga vaevaline ja valulik. Ka sellest läks nädal mööda ja selg hakkas juba enam-vähem terveks saama, kui jällegi kummardades sirtsti läbi käis ja selg jällegi haige. Jalga mul valu ei kiirga ja kui ma ennast ei liiguta, siis valu pole. Ei julgegi enam nagu kummardada. Olen selga määrinud soojendava kreemiga ja 5 päeva võtnud Movalist. Olen 40-aastane.Kas niisugune seljahäda vajaks täpsemaid uuringuid või möödub see lõpuks ka ise?
Kuidas võib rasedus (planeerin) seljale mõjuda?
Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tavaliselt valu möödub, kui vältida tõstmisi mõne nädala jooksul. Abiks võivad olla rö ülesvõtted nimmelülidest. Raseduse keskel ja lõpus võivad seljavalud korduda.

Dr. Ain Pajos