Õlavalu ja pöidla tuimus 23.10.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Parem õlg ja õlavars valutab hooti, rahulolekus, eriti hommikuti ärgates, varem ka öösiti. On viimase nädala jooksul vähem ja harvem valutanud. Õlaliiges liigub normaalselt, käes on jõudu, aga kaela on valus tahapoole painutada. Parema käe pöial on pisut tuim veidi üle nädala. Alguses hommikuti, nüüd ka päeval aeg-ajalt. Kas peaksin pöörduma arsti, kiropraktiku, füsioterapeudi, osteopaadi või massööri poole? On see ohtlik ja kiiret abi vajav haigus või möödub ise? Ma ei ela Eestis ja arsti vastuvõtule pääsemine on keeruline või siis väga kallis.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kaela 6-7 lülivaheketta väljasopistusega mis ärritab/kahjustab käenärvi. Kui saate - tehke tavaline rö üv. kaelalülidest mis tavaliselt kinnitab diagnoosi. Kiropraktika võib olla ohtlik. Soovitan fikseerida kael päeval spetsiaalse liikumist takistava kraega ja tarvitage NSAID e. Neuroloogi visiit paneb asja paika.

Dr. Ain Pajos
Neurodignostika