Valus närv randmes pöidla lähedal 05.05.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kukkus elektritõuksiga parema käe peale. Peale kukkumist käsi värises ja oli valus. Alguses arvasin et oli luumurd aga ei olnud. Käe valu on paremaks läinud aga valus on ikka kui liigutan palju rannet. Ma arvan et see on kahjustatud närv mis paraneb mitme kuu jooksul. Aga ma ei ole kindel kas see ikka paraneb kui kodus olen ja kätt puhkan. Praegu kasutan randme hoidjat, mis hoiab rannet õiges asendis. Kas see on tõsine?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvikahjustusest räägiks sõrmede tuimus ja/või nõrkus. Valu liigutamisel randmeliigeses viitab pigem selle väga keerulise liigese mõne sideme rebendist. Tuleks minna käekirurgi vastuvõtule kes selgitab asja.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika