Ärevushood, survetunne peas, südame kloppimistunne 25.07.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Lähima poole aasta jooksul on tervis muutunud täielikult. Mingitel hetkedel algasid hood, tunne rinnus nagu süda jätab lööke vahele ning lisandunud hingamisraskused ja surve rinnus - pigem isegi puhkeolekus ning nüüd kui tarvitan Nervostrongi on jäänud kloppimine vâhemaks aga prakitliselt iga päev surve peas koos uimasuse ja hajameelsusega, pidev migreen. Ka magama jääda raske kuna tunnen pulssi tugevalt vòi siis ärkan vahest poole unepealt ja ahmin õhku.
Vererõhk korras, kardioloog kinnitas peale uuringuid, et süda ja veresooned korras ning vereanalüüsid ka jooksvalt korras. Ka kunagi avastatud kolle ajus on ilma muutusteta. Samas töö on pingeline, kaotasin lähedase ja enne tegin peaaegu tippsporti, nüüd koormus langenud. Igapäeva elu tugevalt häiritud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt kroonilise ärevuse ja sellest tingitud paanikahäirega. Soovitan regulaarset sporti. kui asjast üle ei saa on raviks antidepressandid.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika