Valu vasakult roietes 05.05.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes kuu aega tagasi algas mul valu vasakult roietes, just selles osas, mis on rindadest allpool. Valu tuleb esile mõne liigutuse, järsu aevastamise või tugeva sisse hingamise korral. Valu on mõõdukas ja seda ei ole tunda niisama kõndidest või istudes.
Üldiselt on see ka möödunud nädala jooksul ja mitmeid kordi tagasi tulnud paarinädala möödudes.
Perearst on teinud röntgeni, 5-se hemogrammiga vereproovi ning ultraheli roiete piirkonnast - kõik uuringut olid haigusnähtudeta ja diagnoosiks sain: närvijuurte haiguslik seisund.

Soovin teada, kas see on normaalne, et antud valu tuleb nädalate möödudes tagasi ja kuidas ma peaksin seda ravima? Perearst ise soovitas Dolmeni võtta, kui valu tuleb tagasi ja arvas, et eriarsti juurde ei ole vaja edasi pöörduda. Ühe nädala jooksul, kui valu esines, võtsin päevas 1x Dolmeni - minu meelest ei muutnud see midagi, valu kestis ikka u nädala ja tuli mõne nädalaga tagasi.
Millega võib olla tegu ja kuidas ma saan aega-ajal uuesti välja tulevat valu ravida?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui punast villilist löövet nahal ei olnud on tegemist ilmselt roietevahelise närvi ärritusega seoses muutustega rinnalülidevahelistes ketastes või liigestes. Valu võib kaua püsida ja korduda ka väga ägedal kujul. Vajalik oleks siis neuroloogi konsultatsioon.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika