kukla valu 14.10.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Äkki oskate aidata või soovitada mis arsti juurde pöörduma peaks või milles asi võib olla.Nimelt on vasakul pool kuklas valu olnud juba üle aasta ja kael ka vasakult poolt pinges.Tegemist pole äga tugeva valuga.Eelmine aasta algas see mõlemapoolse kuklavaluga ja siis tehti vereproovid ja leiti et on entsefaliit samas kui infektsionisti juurde läksin siis öeldi, et ei ole kindel kas olen selle puugilt saanud, aga kuna selleks ajaks enam hädasid ei olnud siis ei uurinud väga rohkem.Aga paari kuu pärast tuli kuklavalu tagasi ja siis pöördusin uuesti arsti juurde kus tehti kaelast pilt kust leiti vähene unkovertebraal- ja fassettliigeste artroos.Siis saadeti fürioteraapiasse millest abi ei olnud.Hetkel on siis põhihädad kuklavalu (ainult püsti seistes,pikali olles ei ole midagi ),kui pead liigutada käib vahest imelik ragin vasakult poolt,vasakul poolel kõrvas on imelik tunne,kael on pinges pidevalt vasakult poolt ja vasakul näopoolel on ka vahest imelik tunne.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline kuklavalu on tihti seoses kaelalihaste pingest johtuva kuklanärvide ärritusega. Valu võib siis kiirguda ka kõrva taha, samasse näopoolde. Kaelapiltidel siis erilisi muutusi ei esine. Soovitan massaazikuure, kaelaharjutusi, vältida pinges kaelaga istumisi. Krooniline ärevus ja depressioon soodustavad kukla ja peavalu püsimist.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnoatika