Valulikkus seljas 07.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen oma probleemidega hädas juba viimased 2 aastat. Siiani pole mind perearst suutnud aidata.
Olen lasknud teha mitmed uuringud: Magu, Süda, jne... Kõik on olnud korras.

2005.a. sügisel kukkusin õnnetult liuväljal istuli ja seejärel peaga vastu jääd. Kukkumine oli suht tugev, kuid arstiabi ei vajanud. Läksin ainult Maarjamõisa polikliinikusse ja lasin pea ära kontrollida, ülesvõte midagi halba ei näidanud.

Alates sellest ajast on mind vaevanud mitmed tervisehädad:
Selgroo valu, rindkere valulikkus (eriti katsudes), kord kuus peavalu millega kaasnevad imelikud hood peas.
Ise olen ma suht kõhn, kuid kõht on järsult suurenenud, pidevalt on röhatused ja kõhugaasid.
Autoga sõites sain tundma, et istudes vaevused suurenevad (rindkere valu jne...)

Sabakont on kogu aeg istues valus ja kas see võibki olla kogu mu probleemide tekitajaks?
Kas on võimalik, et toona kukkudes istuli võisin vigastada sabakonti nii, et see annab tunda ka roietes?
Kas ka kõhu suurenemine ja peavalud on kuidagi selle kõigega seotud?

Loodan et oskate mind aidata

Ette Tänades
Priit

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sabakont roietesse valusid ei anna ega kõhupuhitust ei põhjusta. Küll aga tõsisema traumaga võivad valud istumisel püsida kaua.
Tuleks teha rö. pilt sabalülidest - saab teha ka perearsti suunamisel.

Dr. Ain Pajos