Selja valu, jalg tuim ja sureb 03.05.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Pool aastat tagasi algasid suured probleemid seljaga, kohutavad valud, mis lõpuks läksid mõõda paremat jalga varbani välja, jalg oli lõpuks nõrk ja jõuetu kuni sai terveks.
Jaanuaris oli kõik OK, siis hakkas seljavalu taas peale ja märtsi alguses kordus sama. kohutav valu seljas, mis sedapuhku hakkas liikuma mööda vasakut jalga alla.
Olen käinud ka neuroloogi juures, uuris ja vaatas kuid aparaatidega uuringuid ei teinud sest külastuse ajal oli mulje, et olen juba paranemas.
Nüüd on taas labajalg tuim, jalg sureb ära käia on väga halb- jalg on nõrk ja labajalast kange.
Oma neuroloogi kontakte mul ei ole ja tema vastuvõtt on vaid kord nädalas ehk järgmine võimalus arstile saada on nädala pärast.
Neuroloog hoiatas, et kui jalg peaks muutuma nõrgaks või surema, sisi pean kohe arsti juurde pöörduma, muidu võib tekkida püsiv kahjustus ja ma ei saa enam kunagi normaalselt kõndida.
Nüüd ongi küsimus Teile- kas peaksin pöörduma kohe EMO-sse või võin oodata nädala kuni arsti juurde saan? Olen noor inimene ja lombakaks jäämisega kindlasti riskida ei soovi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Õigem oleks kohe pöörduda EMOsse kuna valu on kiirgunud mõlemasse jalga. Tuleks kindlasti teha MRT või CT nimmelülidest. Eriline ohu tunnus oleks tuimus tuharatel ja jalgede vahel ja/või põiehäired - siis tuleb arvesse kohene operatsioon. Kui pildid on tehtud ja probleem püsib - helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika