"Sabakont" 17.06.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Lugesin samal teemal esitatud küsimusi-vastuseid ning seoses enda samalaadse traumaga (kukkumine "sabakondi" peale) tekkis mul omakorda küsimus. Nimelt- teha pole selles olukorras hetkel midagi, loodetavasti paraneb ise ära. Kuid- paljudel juhtudel tekkisid inimestel põletikud tükk aega hiljem. Seetõttu küsin- kas hilisemaid põletikke on võimalik praegusel hetkel, värske traumaga, välistada? Või lihtsalt tulebki jääda lootma hea õnne peale, et kunagi hiljem probleeme ei teki? Kuna tegelen spordialaga (uisutamine), kus kukkumised ja traumad on üsna tavapärased, siis hetkel pean tõenäoliselt vahe sisse tegema, kuna olukord on valulik ja liikumine raskendatud, kuid millised on tuleviku väljavaated? Kas võin hiljem selle probleemiga ikkagi silmisti seista?

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Traumast tingitud koekahjustus tekitab turse ja põletikuseisundi kohe , mitte mitu kuud hiljem. Kui esineb aga sabaluu murd või nihestus, võib valu häirida aastaid.

Dr. Ain Pajos