Abaluu, õla ning käevalu 04.03.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Teada tundud valu abaluu piirkonnas. Lugesin ning vaatasin teiste kaebusi ka, kuid kohati olid teised sümptomid. Oli tavaline õhtu, käisin trennis, kõik oli väga tore hea, liikusin koju. Järgmisel hommikul ärgates oli mul kael kange, abaluu piirkonnas valu.. Vaatasin, et no tore, jälle see sama, st varasemalt olen ärganud ning kael lihtsalt ühele poole kaldu, ei saa sirgeks kuna valu kaelas ning seljas, kuid seekord oli kael teisele poole ( varasemalt mõlemad paremale ). Võtsin töölt vabaks, olin kodus.. pikali külili olles mingis asendis ei olnud valus, tulin püsti ( nii püsti tõusmine kui ka püstiselt olemine, seismine jms analoogne passiivne olek oli valu tekitav ) ning liikusin ringi. Valu kasvas. Üritasin tol päeval olla lihtsalt sellises asendis, et ei valutaks ning eeldasin, et läheb üle. Teisel päeval kaelavalu kadus, kuid seljas oli alles.. Ei aidanud ei venitus, sooja pesu kandmine ( algselt arvasin, et ehk sai öösel magades veidi külma ning siis seejärel tõmbas kangeks ning valusaks ) ega ka normaalselt pikali olemine. Ainuke asi, mis valu ära viis, oli väljas jalutamine VÕI kui ma hiljem trennis käisin. Trenniga ka naljakas lugu, et see valu algsest abaluu piirkonnas andis ja annab hetkel ka tunda nii tagumise õla lihases ( osas ), triitsepsis ning käevarre ülemises välimises osas. See on väga vastik ning nõme valu. Trennis vasak pool nt õlalt surudes, lõuatõmmete, rinnalt surumise jms puhul, kus selga, õlga või triitsepsit kasutama peab. Käisin 2-l korral massaažis, mida soovitas mulle arst, eeldas, et mul on lihaspingetest see tulenenud. Edasistele uuringutele ma ei ole pöördunud, kuna ma ütlen ausalt, et selleks võimalused puuduvad. Küsimus kogu selle jutu peale on, et kas mu probleem ( arvestades, et annab tunda ka teistes osades peale abaluu piirkonna - rinnas valu puudub ) on tõsine ning see vajaks kindlasti arsti sekkumist või ma saaksin seda kuidagi ise kodustes tingimustes leevendada? Üks asi, mida ma tahaks kindlasti vältida, on rohtude kasutamine.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas on olnud varasemaid kaelatraumasid? Kaelalülidevahelise kõhrketta väljasopistus taha ja küljele võib ärritada närvijuurt - valu kaelas - abaluu taga-õlavarres-käsivarres-sõrmedes.
Võiks teha perearsti kaudu rö ülesvõtted kaelalülidest ja vaevuste püsimisel/süvenemisel tuleks külastada neuroloogi.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos