Labajalg on tuim 04.12.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan teile seoses murega, mis tekkis kuu aega tagasi. Olen aktiivne sportlane, väga heas füüsilises vormis ja üldiselt terve. Novembri alguses kukkusin, mille tagajärjel marrastasin labajalga, kuid muud midagi ei juhtunud- isegi valu ei olnud kuskil. Sama päeva õhtul hakkasin sama jalga pidevalt välja väänama- ei suutnud jalga otse hoida ning see lihtsalt vajus välisküljele igal sammul.

Järgmisel päeval leidsin, et selle jala laba pealmine osa on tuim (tunnen sooja/külma, kuid valu ja survet mitte). Samuti on tuim ka sääre väliskülg (ca 2/3 sääre kogupikkusest). Jalg ja varbad liiguvad, kuid ei saa teha dorsaalfleksiooni, seista kandadel ega kõndida ilma, et varvas maha kukuks. Kikivarvul seismine probleemi ei tekita. Siiani ei ole jalas tundnud valu mujal kui jalalabal olevale marrastuskohale vajutades.

Nädal peale juhtunut tehti röntgen, millega oli kõik korras. Perearst ütles, et jalalabal oleva marrastuse all on verevalum, mis surub närvile. Alustasin koheselt füsioteraapiaga- käisin magnet- ja ultraheliravis, tegin võimlemisharjutusi. Nägin juba paranemismärke, kuid peale kuu aega taastusravi kadus jalast jälle kogu jõud ja tunnetus, st jalga üles tõstes jalalaba lihtsalt rippus pahkluu küljes (tunnetus kadus peale jalg üle põlve istumist ning järgmise päeva lõunaks pole tunnetus ega liikuvus taastunud).

Igaks juhuks mainin ära ka 3 aastat kestnud istmikunärvi põletiku, mille ravimine lõppes sel sügisel.

Sooviksin küsida, kuidas peaksin edasi käituma? Kas jätkan taastusraviga, lootuses et jalg siiski taastub või pöördun kellegi poole?

Parimate soovidega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Verevalum labajalal ei saa halvatust põhjustada. Tõenäoline on jalanärvi kahjustus põlveliigese välisküljel - sageli just seoses jalg üle põlve istumisega. Kas kukkudes lõite ära ka põlve väliskülje?
Tuleks teha ENGM uuring närvikahjustuse koha täpsustamiseks (suunab neuroloog)
Kas teetanusevastane süst sai tehtud?

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591