Probleemid kaela ja kätega. 20.03.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minul on mure oma isa pärast, tal on juba aastaid probleemid seljaga (diskidega) ja nüüd on probleemid ka kätega. Käed valutavad, just liigesed. Kaela liigutamine on valulik ja piiratud. Kuna vaevused takistasid igapäevast elu pöördus ta neuroloogi vastuvõtule. Tehti kompuuter uuring ja avastati, et kaelalülide vahele on kasvanud mingid "ogad". Nüüd käis ta ENMG uuringul ja uuringu vastus oli selline: Esineb raske neurogeenne kahjustus vasakul alates C5 kuni C7 innervatsiooniga lihastes. Leid pigem pleksuse kahjustusele omane kui hulgi raadiksid. Kas neuralgiline amüotroofia. Lisaks eraldi mõlemapoolselt karpaalkanalinivool keskmise raskusega n. medianuse kompressioonneuropaatia leid sin>dex
Ja nüüd neuroloogi vastuvõtul ütles arst, et pole hullu midagi ja määras raviks D-vitamiini ja B1- vitamiini.
Tahaksin teada, et kas see on ikka päris õige ravi? Kas Te soovitaksite konsulteerida mõne teise neuroloogiga? Kui jah kas peaks asjaga kiiresti tegutsema?
Lugupidamisega,
Mures tütar!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna uuring näitas vasaku õlanärvipõimiku kahjustust, tuleks teha kopsuröntgen ja vajadusel ka kompuutertomograafia võimaliku põhjuse selgitamiseks. Kui õla ja käevalud tekkisid järsku on võimalik ka iseparanev närvipõimiku kahjustus, mille korral tihti on vajalik ka valuvastane ravi.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos