MRT-AJU+MRA uuring seoses peavaluga 14.11.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Teostati MRA-AJU+MRA, kokkuvõttesse märgitud :
Aju külgvatsakesed, III ja IV vatsake on normaalse kuju ja laiusega, deformatsioonita ja dislokatsioonita. Ekstratserebraalsed liikvoriruumid on normaalsed.
Ajusilla T2 ning vähesel määral FLAI ja ADC kujutistel ilmnevad intensiivse signaaliga kolded (dex>sin) - tsentraalne ajusilla müelinoos, mis on märgitud küsimärgiga .
Mujal ajukude koldemuutusteta, aju hall- ja valgeaine vahekord vastab normile. Kuulmisnärvid on nähtavas osas normaalsed.
TOF-MRA ja MRV aktuaalse leiuta.
Neuroloogi sõnul kõik korras, endal eaga teeb muret asjaolu, et midagi ju ikkagi leiti ja peavalud pole kuhugi kadunud, kuigi on jäänud vähemaks seos sellega, et kirjutati välja valuvaigisti Dolmen 25mg. Perearsti sõnul on minu peavalu põhjuseks pingevalu.
Oskate ehk teie vastata, millega tegemist ja kas muretsemiseks on põhjust.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt toodud muutused peavalu ei põhjusta, võimalikud on aga muud probleemid. Kui on ka muid kaebusi, tuleks konsulteerida neuroloogiga.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591