Ajuväline tsüst 18.12.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Täna oli MRT- uuring peast. Kuna neuroloogi vastuvõtule on veel aega, kuid digilugu mulle nähtav, siis teeb murelikuks mind info mis seal kirjas.
Väljavõte uuringu vastusest:
MRT-uuring peast T1-, T1-IR, T2-, FLAIR-, DWI/ADC sekventsides ja TOF uuring ajuarteritest. Peaaju liikvoriruumid normaalse laiusega, sümmeetrilised. T1-, T2- ja FLAIR-sekventsides ilmestub paremal F-P-piirkonnas ajuväline homogenne hästi piirdunud tsüstjas kolle, mis T1-sekventsis on madala, T2-sekventsis kõrge ja FLAIR-sekventsis liikvori signaaliga (tõenäoliselt arahnoidtsüst). Orienteeruvad mõõtmed 49,9 x 24,6 x 52 mm. Tsüst deformeerib lokaalselt ka ajukääre, koljuluu sisemine leste välja võlvunud. Mujal ajukoes patoloogiat ei ilmestu. DWI/ADC sekventsis difusioonirestriktsiooni esile ei tule. Paranasaalsiinused on normipäraselt aereeritud. Luulised struktuurid ii. MRA uuringul näha, et vasaku eesmise ajuarteri A1 segment on hüpoplastiline, parem A1 suhteliselt lai, verevarustus tõen. paremalt poolt. Vasakul ka tagumise ajuarteri P1 segment kitsas. hüpoplastiline, verevarustus üle tagumise ühendusarteri. ARVAMUS/SOOVITUSED Arahnoidtsüst paremal F- P piirkonnas. Vasaku eesmise ja tagumise ajuarteri anatoomilised eripärad.

Kas ja kui ohtliku tsüstiga on tegemist? Kas on vajalik operatsioon?
Tänan vastamast!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on aju ämblikuvõrkkelme aluse põiega mis veidi mõjutab ka aju. Võib olla kaasasündinud või ka hiljem tekkinud. Operatsioonivajadus sõltub kaebustest ja neuroloogilisest leiust. Peavalu aga ei pruugi olla seoses selle leiuga. Asja lahendab neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos
Tel. 6 748 591
Neurodiagnostika