Terve rindkere valutab 08.05.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Alustan algusest. Umbes 12 aastat tagasi (olen 29aastane) hakkasid mul südame ja rindkerevalud (valutas just vasak pool), tehti südameuuringud ja öeldi, et valud südames on seotud kasvueaga. Aasta peale seda pandi mind kõhuvaluga haiglasse, kus diagnoositi mao limaskesta põletik, sain ravi. Südame ja rindkerevalud kestsid vahelduva eduga ikka edasi. 2005. aastal hakkasid mul ilmnema hingamisraskused (ja köha), mis aja jooksul süvenesid. Pöördusin Magdaleena haigla pulmonoloogi poole. Teinud hingamistesti ja muud analüüsid, pandi mulle diagnoosiks bronhiaalastma. Retseptide alusel välja kirjutatud ravim (Discus Seretide 250mg), mida tarvitasin 4 aastat, mingeid tulemusi paremuse poole ei andnud. 2009.detsember sünnitasin lapse, aasta peale seda hakkas tervis veelgi halvenema, tekkisid pea ja rindkerevalud, väsimus, loidus. Perearst suunas nii kardioloogi (tehti EKG,Holter Monitooring,koormustest-olid korras) ja neuroloogi (tehti MRT) juurde, diagnoositi migreen. Tehti ka puukborrellioosi test (kuna on kõik borrellioosi sümptomid), mis oli negatiivne. Hiljuti perearsti juures käies pani käega kõhtu katsudes diagnoosiks gastriit ja reflukshaigus, kirjutas välja ravimi Nexium 40mg, tegi ka EKG, mis näitas rütmihäireid ja pulss oli madal 49. Otsustasin lõpuks kontrollida end teise pulmonoloogi juures, kes tegi vajalikud uuringud, lõpetas haigusloo väitega, et ma pole kunagi põdenudki astmat. Tema diagnoos on krooniline bronhiit ja riniit. Uurisin kodus kardioloogi poolt tehtud vereanalüüsi ja märkasin, et S-TPO on kõrge. Magdaleena endokrinoloog avastas kilpnäärmest sõlme (skanneerimisel külm sõlm, biopsia ei andnud täpset vastust), mis tema soovitusel tuleks eemaldada. Kirurg määras operatsiooni ajaks 28.05.2012. Seoses ebamääraste diagnooside ja enda tulemusteta ravimise pärast olen väga mures ja segaduses. Enesetunne läheb aina halvemaks (igapäevaselt pearinglus, surumistunne peas, peavalud, silmade virvendus, iiveldus, unisus, jube nõrkus, öine higistamine, kuumahood, südamerütmihäired (pulss on keskmiselt 54), pigistustunne südames, valud südames, mis kiirgavad vasakusse kätte, õlga, selga, rinnakuvalu, mõned kuud tagasi hakkas ka ülakõht valutama, tuimalt, päevas paar korda, just õhtuti tugevalt, valutab ka abaluude vahelt ja neerude juurest, on tekkinud röhatised, raske neelata nagu oleks mingi tükk kõris(vahel on selline tunne nagu kõht oleks krampis. On ka luuvalu olnud). Ei suuda enam orienteeruda arstide erinevas jutus ja ei oska kellegi poole enam pöörduda. Viimane 2kuud valutab pidevalt rindkere ja selg(abaluude vahelt), valud lähevad pidevalt piinavamaks ja suuremaks, ainult öösiti on vist parem ja pikali olles ka natuke. Kardan,et on midagi tõsist,mida arstid on märkamata jätnud. Loodan Teie nõule.

K

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on oma osa ka kroonilisest ärevusest ja labiilsest närvisüsteemist tingitud regulatsioonihäiretel.
Soovitan tulla vastuvõtule või konsulteerida psühhiaatriga.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos