Isa tasakaaluhäired, dementsus 18.01.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere selline küsimus. Et kas saab või on vaja isa uurida. Ta ise on dementne ja eriti palju ümbritsvast aru minu meelest ei saa. Muidugi on paremaid ja halvemaid päevi, aga kas näiteks midagi annaks ravida või on see pöördumatu protsess:? Lisaks sellele on tal tasakaaluhäired. Vahel pole nagu väga hullu, aga vahel ikka on tõsiseid raskusi püstipüsimisega. Ja nagu kisub teada tahapoole liikuma see asi kuidagi, eriti siiis kui teda nagu tiba toetada veel või nii. Kui lahti lasta ja õrnalt nagu hoida, siis saab ikka ise kah vahel selle tasakaalu kätte aga no kindlasti pole see hea. Samuti ei püsi tal asjad hästi käes, ütleks et süües on nagu väikelaps, kes kõik maha pudistab. Ta oli septembris haiglas kah või siis hooldushaiglas ja seal läks nagu asi hullemaks veel. Või siis selliseks nagu kirjeldasin. Enne oli ikka parem. Ei tea, kas sai ehk mingi närvivapustuse või midagi:? Midagi räägib õde, kes vahel käib siin, miniinsuldist. On küll nii, et kui mähkmeid vahetada, siis ta hoiab põlvi kuidagi koos. Ja no ka püsti aidates hoiab jalgu koos kuidagi nagu. Ja vahel kuidagi vaatab imelikult oma vasakut kätt, nagu oleks veidi võõras asi või ma ei oskagi öelda. Selle näpud on küll veidi kõverad, aga iseenesest ikka liiguvad. Kunagi on tal olnud minuteada veel ka mini infarkt. Nii 5- 6 aastat tagasi. Vererõhk pidi normis olema. Veresuhkur oli varem veidi kõrge, aga nüüd vist ka normis, kuigi ikka seal 6 ringis vist. Pidi olema ka mingi diabeet, 2 aste või kuidas neid nimetatakse. Igal juhul insuliini süstima ei pea. See ongi laias laastus kõik.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Dementsuse korral on alati vajalik selgitada põhjus, kuna osadel juhtudel on see ravitav. Kas isale on tehtud uuringuid (vereanalüüsid, kompuutertomograafia ja EEG uuringud ajust). Kas dignoos selgitati enne hooldusravile saatmist. Küsige perearstilt uuringute tulemused ja helistage tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos