Parema käe näpud tundetud ja surnud. 01.04.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Nädalapäevad tagasi tundsin, et parema käe 4. ja 5. sõrm on pisut nagu tuimad, aga ei seganud see töö tegemist, sportimist, söömist, ühesõnaga näpud liikusid ja kõik toimis. Esmaspäeva hommiku ülesse ärgates olid mõlemad näpud täiesti tuimad ja välja surnud, täpselt nagu oleks halvatud, kätt rusikasse ei ole võimalik suruda. Algul arvasin, et olen lihtsalt ära maganud käe, aga asi ei muutunud ka päeva lõpuks. Nüüd juba annab ka tuimus ja nõrkus tunda 3. näpus. Tänaseks on peale näppude ka tuim ja tundetuks muutunud pool käelaba ja käsivarre alumine pool kuni küünarnukini välja. Ei saa ka mainimata jätta, et käest on kadunud jõud, praepanni tõsta ei jõua.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla käenärvi kahjustuse (kompressiooniga) küünarliigese piirkonnas või tingitud kaelalülide vahelise kõhrketta väljasopistusest - siis kaasuks ka tugev valu kaelas ja õlas. Soovitan vältida küünarliigese toetamist kõvale alusele ja kõverdatud käega magamist. Kui soovite kohest selgust, tuleks tulla vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos