näpud/käed surevad 01.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 34-aastane naine. Viimase kolme kuu jooksul on mind vaevanud nö.käte suremine ööseti.
Sünnitasin juunis oma teise lapse pärast 14-aastast vaheaega. Nüüd siis laps kohe 5-kuuseks saamas. Rasedus kulges normaalselt, sünnitus raske mis lõppes keiserlõikusega kuna laps ei mahtunud vaagnast läbi. Laps on olnud ainult rinnapiima toidul ja kaalus väga hästi juurde võtnud (ca 1500gr kuus,4-kuusena kaal 10kg). Pärast lapse kolmandat elukuud hakkasid käed ööseti surema, rääkisin sellest oma perearstile. Tema arvas et kuna laps on ikkagi suhteliselt suur, siis ehk on tegu sellega et nö. kaelasooned beebi tassimisest kinni ja soovitas massazikuuri. Tegin selle läbi kuid ega suuremat paremaks ei läinud. Siis arvasin et laps on mind lihtsalt mineraalidest/vitamiinidest tühjendanud (kasvab ta ju ikkagi väga jõudsalt)proovisin Magne B6-t. sõin kolm karpi, a` päevas 2x3 tabl. ja lisaks veel vitamiine + kaltsium , sest ka juuksed kipuvad välja langema. Tänaseks käed küll enam ööseti väga ei sure kuid parema käe kolm keskmist sõrme on 24h täiesti tundetud. Seda tunnet on raske kirjeldada kuid meenutab pisut nagu näpud oleksid kuuma vastu ära põletatud või siis kuskile vahele pitsitatud. Kui nõelaga torgata, siis valu on tunda. Nüüd selle pika jutu peale ka küsimus, et kas on siis tegu sellega, et imetan ja siiski teatud ainete puudus või on see midagi tõsisemat. Olen juba tõsiselt selle pärast mures. Lisaks veel, et perekonnas (minu isal, surn.16a tagasi) esinenud epilepsia mis ilmselt oli tingitud ajukasvajast ja mille tagajärjel ta ka suri. Emal käte suremise tõttu tehtud op randmepiirkonnas (kahjuks op-i nimetust ei tea) ja sooned avatud vms.
Ette tänades
murelik ema

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline põhjus ei ole kaela haigus vaid käenärvi kompressioon randmeliigese piirkonnas olevas kitsas kanalis. Tuleks teha ENMG uuring.
Saadab neuroloog.
Dr. Ain Pajos