närvivalud vasakpoolses rindkeres 17.01.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin infot, kas ja millega annab leevendada/ravida juba aastaid kestnud närvivalusid vasakpoolses rindkeres.

Tekivad enamasti just külmal perioodil ja löövad sisse nagu piksenool terava pistena. See valu võib kesta mitu

minutit, samal ajal ei saa end liigutada ja korralikult hingata. Ja siis käib järsku mingi nõks ja valu on kadunud

täielikult. Olen kuulnud, et närvivalu polegi võimalik üldse täielikult välja ravida. Kas see on tõsi?

Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Teie kirjeldatud korduvad lühiajalised intensiivsed valud jätavad võimaluse, et kahjustatud ei ole vaid piirdenärv, vaid mõjutatud on ka ajus asetsev valukeskus. Sel juhul tavalistest valuvaigististest abi enamasti ei ole ja raviks tuleks kasutada hoopis teiselaadilisi ravimeid ( nt. epilepsiaravimeid ). Tõhusa ravi eelduseks on muidugi täpne diagnoos.

Dr. Ain Pajos