Selg 23.08.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Ma olen 40 aastane naine ja pöördun oma murega Teie poole, et mõista mis minu kõikide tervisehädade taga on. Nimelt 2 aastat tagasi diagnoositi mul L5/S1 diski väljasopistumine, nüüdseks on ka L3väljasopistunud ning mõlemad diskid suruvad vasaku poole närvile ja puudutavad parema poole närvi.Samas on mul juba ilmselt aastaid olnud ka väga madal D vitamiin veres 30nmol/l ja võtan D3 20,000 IU nädalas 3 kapslit korraga, olen saanud füsioteraapiat, ka on 2013 süstitud seja närvijuurt ning nüüdseks olen kaotanud peaaegu liikumisvõime. Mul on väga tugevad närvivalud mõlemas jalas-valu kiirgub reite taha, külgedele, sealt edasi säärte taha, külgedele, kanda ja talla alla. Põlved ei taha kanda. Ma ei suuda enam labajalgadele astuda ega neid maast tõsta. Isegi mu hüppeliigesed ei liigu enam, füsioterapeut ütles, et mu lihased on täiesti krampis ja kanged, aga ta ei suutnud midagi muuta. Jalad pidevalt surisevad ja aegajalt on tunne nagu taldade alt põleks.Kummaline on asjaolu, et kui ma näiteks nutan, siis tunnen, et närvivalu jalgades suureneb.Mis on minu jaoks kõige koledam, et sama lugu on minu kätega. Mitte midagi ei viita seljas minu kätele. Viletsam on parem käsi-tohutud närvivalud õlas ja küünarliigeses, vahest ka paremal pool kaelas ning rindkeres paremal pool Kui ma midagigi selle käega teen, siis valu süveneb. Ka on mul suured tundlikkusehäired. Ei saa ma ka mitte midagi käe otsas hoida, sest see kukub lihtsalt maha.Vahest mu sõrmed ei liigu ja siis mõne päeva pärast hakkavad taas liikuma. Ka on mul tasakaaluhäired.Vahest käib pea niimoodi ringi, et ma ei suuda übritsevat jälgida. Aeg ajalt on mul tunne, et mul on nt külg märg, aga tegelikult ei ole. Ma varem olin väga kiire reakstiooniga ja jutukas, aga nüüd ma tunnen, et mu kõne takerdub ning kui ma nt kaks nädalat tagasi tahtsin sooritada internetipangast makset, siis loobusin, sest ma ei suutnud välja mõelda kuidas ma seda tegema pean, olgugi et olin seda varem lugematu arv kordi teinud.
Ma võtan valuvaigisteid Amitriptyline 10mg ööseks ja 4 korda päevas Tramadol 50mg kapsleid, aga kumbki neist ei võta minult seda valu.

Kas see kõik võib olla seotud minu seljaga? Kui ei, siis ma väga sooviksin teada mis mõtteid see Teis tekitab ja kuidas edasi minna?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jalgade valud ja tundehäired võivad olla seoses seljadiskide probleemidega, sel juhul on tõenäolised ka põieregulatsiooni häired. Mälu ja tasakaaluhäired, samuti käte tunde ja motoorikahäired aga viitavad ajutegevuse häiretele. Neid probleeme kirja teel selgitada ei ole võimalik. Tõenäoliselt vajate uuringuid haigla neuroloogiaosakonnas.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591